Czym jest Smart Home?

Smart Home czyli mówiąc wprost inteligentny dom do niedawna był tylko futurystyczną zachcianką. Błyskawiczny postęp w dziedzinie nowych rozwiązań technologicznych, umożliwiających połączenie z globalną siecią urządzeń AGD, spowodował, że pragnienia te stały się rzeczywistością. Jak wszystkie nowinki, także w przypadku Smart Home czynnikiem rodzącym problem dla inwestorów była rzecz jasna cena systemu. Dzisiaj każdego, kto zapragnie zadbać o wygodę i bezpieczeństwo stać na to, aby jego dom stał się smart.

Smart Home to nic innego jak zainstalowanie w mieszkaniu urządzeń, które można przez Internet programować oraz nimi zarządzać za pomocą smartfona, tabletu czy laptopa lub specjalnie dedykowanego dla zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. Dzięki temu mamy możliwość zarządzać właściwie całym sprzętem. Zazwyczaj Smart Home jest stosowany do sterowania ogrzewaniem, oświetleniem, roletami lub bramami garażowymi w budynku.

Nie można pominąć sprawy bezpieczeństwa smart domów. Zastosowanie różnego typu czujników pozwala wykryć zalanie pomieszczenia, pożar lub gromadzenie się szkodliwych gazów, bądź też błyskawicznie alarmować o nieproszonych gościach. Nie znaczy to jednak, że natychmiast musimy zainwestować i zmienić wszystkie do tej pory posiadane sprzęty. Warto natomiast krop po kroku, w zależności od bieżących potrzeb, zmieniać sprzęt na smart. Na początku wymieńmy sprzęty, które sprawiają nam najwięcej problemów, są czasochłonne a ich obsługa wymaga wielokrotnej powtarzalności. Zacząć możemy chociażby od odkurzacza. Większość z nas życzyłaby sobie, aby ktoś posprzątał mieszkanie podczas naszej nieobecności. Cenione na rynku odkurzacze Roomba umożliwiają spełnienie tego marzenia. Sprytne sterowanie klimatyzacją lub ogrzewaniem nieruchomości pozwala na znaczne oszczędności w naszym budżecie, a przy tym nasz Smart Home wita nas po powrocie ustaloną temperaturą. Automatyczna kontrola nad oświetleniem daje nie tylko oszczędności, ale także może skutecznie zniechęcić do włamania. Bezprzewodowe sterowanie żaluzjami nie tylko zapewni optymalne naświetlenie mieszkania, ale sprawi też, że nigdy więcej nie zapomnimy o ich opuszczeniu w trakcie pobytu poza domem. Instalacja inteligentnych gniazdek elektrycznych daje szanse na zdalne sterowania także urządzeniami, które nie są smart.

Wygoda, oszczędność oraz prostota przemawiają więc jednoznacznie o konieczności przekształcenia nieruchomości w Smart Home. Warto już dziś zadbać o to by stopniowo wkroczyć do świata inteligentnych nieruchomości.

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Programy a działalność gospodarcza

Zakładanie nowego przedsiębiorstwa jest na pewno zdecydowanie łatwiejsze niż było to jeszcze pewien czas temu. Dużą część formalności załatwimy za pośrednictwem internetu. Tak naprawdę osoba ...

Piękne zdjęcia na witrynę www? To łatwe!

Dziś każdy serwis internetowy musi przyciągać ciekawą grafką. Bez profesjonalnych zdjęć ciężko jest przyciągnąć uwagę internautów. Dobre zdjęcie to wspaniała ozdoba bloga lub profilu założonego ...

Nie zapomnij o tym przed wakacjami

Drobiazgowe zaplanowanie kilku najbardziej istotnych spraw przed wylotem na urlop dam nam gwarancję dobrej i beztroskiej podróży. Z tego powodu sprawdzamy jakie opinie ma hotel ...

WARTO SPRAWDZIĆ

Strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę