Mój Blog

Nie zapomnij o tym przed wakacjami

Drobiazgowe zaplanowanie kilku najbardziej istotnych spraw przed wylotem na urlop dam nam gwarancję dobrej i beztroskiej podróży. Z tego powodu sprawdzamy jakie opinie ma hotel do którego się wybieramy, czy agencja turystyczna jest warta zaufania, a także przygotowujemy listę bagażu do zabrania. Notorycznie jednak zapominamy o sprawach które pozostawiamy w kraju.

O ile z domem sprawa jest stosunkowo mało skomplikowana, ponieważ wystarczy zainstalować porządny system alarmowy zintegrowany z monitoringiem lub po prostu poprosić osoby z sąsiedztwa o doglądanie, to gorzej jest z samochodem. Tym bardziej kiedy na lotnisko podróżujemy własnym pojazdem – rodzi się kłopot z bezpiecznym jego parkowaniem. Z tego powodu warto wybrać parking w pobliżu portu lotniczego oferujący odpowiednio wysoką jakość usług.

POLECANE: Parkingi lotnisko Katowice – wygodnie rezerwuj miejsce na parkingu w okolicy portu lotniczego

Jak wybrać dobry parking blisko lotniska?

Zastanówmy się czym może się wyróżniać dobry parking strzeżony w pobliżu lotniska? Najważniejszy by zapewniał bezpieczeństwo zaparkowanego na nim auta – bez cienia wątpliwości jest to sprawa priorytetowa. Właśnie z tego powodu musi mieć mocne ogrodzenie, właściwie doświetlony teren z systemem monitoringu i być ochraniany przez całą dobę. Z pewnością korzystnie jest jeżeli parking będzie miał wykupioną polisę ubezpieczeniową w jednej z renomowanych firm ubezpieczeniowych – pomimo że szefowie parkingów bardzo dbają o wysoką jakość świadczonych usług, to los kreuje czasami bardzo niespodziewane scenariusze.

Nasza wygoda to rzecz równie ważna, ponieważ prawdopodobnie każdy miałby ochotę żeby podróż przebiegała miło już od samego początku. W tej kwestii istotne są dwie cechy: transfer na lotnisko czystym busem i przynajmniej mała poczekalnia, bo może się zdarzyć, że w miesiącach wakacyjnych ruch będzie tak duży, że na transfer z parkingu na lotnisko będziemy zmuszeni chwilę poczekać.

W branży parkingów strzeżonych znajdujących się blisko lotnisk znajdziemy dużą liczbę propozycji w bardzo zbliżonych cenach, dlatego śmiało można wybierać te które oferują usługę najlepszej jakości, bo przeważnie kwota do zapłaty nie będzie różniła się zauważalnie od innych. Korzystnie jest dokonać rezerwacji odpowiednio wcześniej i nie martwić się podczas wakacji o samochód zaparkowany w kraju.