Mój Blog

Pasja wymagająca rozsądku i uwagi

Strzelectwo sportowe oraz kolekcjonowanie broni bez wątpienia staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Jednym z powodów tej popularności z pewnością są liczne stowarzyszenia, które popularyzują to zagadnienie i ułatwiają zdobycie pozwolenia na broń – najczęściej jest to licencja sportowa lub kolekcjonerska. Jest to jednak hobby które wymaga bardzo dużej uwagi i ogromnej dawki zdrowego rozsądku, dlatego do bezpiecznego uprawiania strzelectwa sportowego konieczne będzie przynajmniej kilka dodatkowych akcesoriów.

POLECAM: Broń sportowa

Podczas uprawiania strzelectwa temat bezpieczeństwa powinien być za każdym razem sprawą najważniejszą. Odpowiednie posługiwanie bronią i amunicją jest sprawdzane podczas egzaminu, ale reszta w dużej mierze zależy od nas. Niezwłocznie po zakupie jednostki broni palnej należy zaopatrzyć się w dobre ochronniki słuchu oraz okulary ochronne. Uprawianie strzelectwa bez używania tych elementów może zakończyć się uszkodzeniem ciała lub zdrowia, jak chociażby trwały ubytek słuchu. Dobrze jest pomyśleć także o odpowiedniej odzieży – łuska wylatująca po wystrzale może być bardzo gorąca i wpadnięcie na przykład za kołnierz nie jest przyjemnym uczuciem.

Poza tym bardzo ważną sprawą jest temat transportowania broni. Dobra kabura, wybrana stosownie do modelu broni to podstawa. Pomocne będą również ładownice na magazynki. Warto dodać, że na rynku dostępne są bardzo praktyczne torby i walizki, do których bez trudności spakujemy wszystkie dodatkowe rzeczy, tak jak na przykład przyrządy do konserwacji broni, tarcze i wiele innych.

Strzelectwo to świetnie hobby, pozwalające spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, z znajomymi mającymi takie same zainteresowania jak my, jednak by w pełni się nim cieszyć musimy robić to w sposób odpowiedzialny.