Mój Blog

Wskazówki – jak zorganizować wakacje

Wylatując na wczasy większość ludzi pamięta aby przygotować wiadomości o miejscu noclegu i biurze podróży. Tak samo z dbałością przygotowują listę przedmiotów do spakowania, żeby o niczym przez przypadek nie zapomnieć. Nierzadko jednak obserwuję, że bagatelizują jedną sprawę – to znaczy problem pozostawienia auta w okolicach portu lotniczego, tak by pozostawał bezpieczny przez cały okres naszej podróży. Z tej przyczyny trzeba rozsądnie wybrać parking strzeżony w niedalekiej odległości portu lotniczego. Jasnym jest, że zawsze mamy możliwość pozostawienia na miejscach postojowych które udostępnia samo lotnisko, lecz ich cena jest najczęściej istotnie wyższa, aniżeli prywatnych parkingów w okolicach.

Zobacz: PrzyLotnisku.pl – wartościowe porady dla turystów

Jakie czynniki brać pod uwagę

Zanim zdecydujemy który parking strzeżony wybierzemy, to koniecznie musimy wyselekcjonować cechy oferty, które są dla nas najważniejsze. Trzeba wiedzieć, że cena parkowania to nie jedyny argument który należy brać pod uwagę. Na pewno powinniśmy dowiedzieć się, czy parking jest dozorowany przez 24 godziny oraz czy posiada system kamer. Wytrzymałe ogrodzenie i dobre naświetlenie nocą, czy też polisa ubezpieczeniowa w renomowanej firmie to również ważne argumenty. Przewóz na lotnisko oraz odbieranie po podroży bezpłatnie to często gwarantowana opcja, jednak nie zawsze, z tej przyczyny też trzeba to sprawdzić. Utwardzona nawierzchnia parkingu jest ważna szczególnie kiedy występują opady deszczu, bo prawdopodobnie nikt nie chce lecieć w samolocie w ubłoconych butach.

Komfort podczas urlopu

Wybór parkingu to sprawa zazwyczaj bagatelizowana, a w końcu ma ważny wpływ na to czy nasz wypoczynek będzie wolny do stresu. Przecież chyba nikt nie chce dostać telefonu, że jego pojazd został zniszczony lub co gorsze skradziony podczas wczasów. To może skutecznie popsuć dobry nastrój na resztę urlopu.